دسته‌بندی نشده

راهنمای جامع خرید تجهیزات دوچرخه

دوچرخه سواری

احتمالا تا اکنون فواید دوچرخه سواری را تنها در تقویت عضلات پا و کالری سوزی می‌دانستید؛ ولیکن می‌بایست بگوییم که دوچرخه سواری برای تقویت سلول‌های مغزی موثر بوده و این فقط قسمتی از خواص دوچرخه سواری می‌باشد. دوچرخه سواری ورزشی بسیار سالم بوده که افراد در تمامی سنین قادر هستند از آن لذت ببرند. همین‌طور این وسیله سرگرم کننده، راحت، ارزان و با محیط زیست سازگار است. در حقیقت دوچرخه سواری تا محیط کار، یکی از تاثیرگذارترین روش‌ها برای جای دادن برنامه ورزشی منظم در برنامه روزانه است. هر چند که باید توجه داشت که از تجهیزات ایمنی مناسب دوچرخه نیز استفاده شود. در ادامه این مقاله با ایمن نور همراه باشید.

به طور تقریبی یک میلیارد نفر برای ورزش، حمل و نقل یا اوقات فراغت در طی روز دوچرخه سواری می‌کنند. اما برای دوچرخه سواری ایمن، به لوازم جانبی احتیاج است که در ادامه این مطلب به پرکاربردترین‌های آن می‌پردازیم.

کلاه ایمنی مخصوص دوچرخه

نوعی کلاه ایمنی بوده که برای کاهش شدت ضربه ناشی از سقوط دوچرخه سوار بر روی سر شخص استفاده شده و به نحوی طراحی شده که کاهش دید فرد دوچرخه سوار را کاهش داده تا کمترین مشکل بینایی را در بهره گیری از دوچرخه داشته باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که اثر حفاظتی کلاه ایمنی موقع تصادف بسیار قابل توجه و مهم بوده و بهره گیری از کلاه ایمنی هم روی رفتار دوچرخه سواران تاثیر می‌گذارد. به یاد داشته باشید که حتی سقوط موقع کاهش سرعت دوچرخه سوار در مسیرهای گوناگون دوچرخه سواری، قادر است موجب آسیب شدید مغزی گردد.

کلاه مناسب دوچرخه سواری

مطمئن شوید که کلاه انتخابی شما، با میزان محافظتی که برای شما اهمیت دارد و قیمت آن تطابق داشته باشد. حداکثر تطابق بدین معنی است که کلاه ایمنی به درستی روی سر شما قرار بگیرد و کلیه بخش‌های سر را بپوشاند.

کلاه ایمنی مخصوص دوچرخه سواری نباید به هیچ وجه از سر شما حرکت کند و هرگز از سر شما بیفتد.

قفل مخصوص دوچرخه

یکی از مهم ترین تجهیزات ایمنی دوچرخه، قفل است. برای محافظت از دوچرخه، قفل مخصوص دوچرخه بسیار اهمیت دارد. چنانچه قصد خرید قفل دوچرخه دارید، مطلوب است ابتدا با انواع قفل و امنیت دوچرخه آشنا شوید.

برای دوچرخه سواری ایمن اگر احتیاجی به حمل بارهای سنگینی ندارید، می‌بایست یک قفل دوچرخه سبک اما قوی را همراه خود داشته باشید.

دستکش مخصوص دوچرخه

داشتن یک جفت دستکش حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای، این امکان را به شما می‌دهد که مسافت‌های طولانی‌تری را طی کنید و از دوچرخه سواری لذت ببرید و احساس خوبی به شما منتقل شود.

دستکش دوچرخه سواری

علت استفاده تعداد زیادی از اشخاص از دستکش دوچرخه سواری کمی نامعلوم بوده؛ زیرا در دید اول زیبایی و ایمنی بالایی ندارد.

ولیکن نکته‌ای که وجود داشته و برای دوچرخه سواران بسیار مهم است، این است که آن‌ها از دستکش استفاده می‌کنند تا بتوانند آن را در دست بگیرند. فرمان خوب و حفظ کنترل خوب روی دوچرخه از مزایای استفاده از دستکش است. هم‌چنین دستان شما زیاد خسته نمی‌شود.

در شروع فرآیند خرید می‌بایست تعیین کنید که این دستکش‌ها را برای چه فصلی نیاز دارید و در مرحله بعد می‌بایست ویژگی‌های انواع دستکش‌های مورد نظر خود را در نظر بگیرید.

کیف مخصوص دوچرخه

چنانچه به دنبال راهی ایمن برای حمل وسایل خود در هنگام دوچرخه سواری هستید، کیف‌های مخصوص دوچرخه سواری یکی از بهترین انتخاب‌ها است. این کیف‌ها نه تنها سفر و خرید را برای شما آسان می‌کند، بلکه به علت توزیع وزن متعادل وسایل، تعادل و ثبات بهتری را در زمان دوچرخه سواری فراهم می‌سازد.

گاهی اوقات برای سفرهای کوتاه تر به کیف نیاز دارید، ولیکن گاهی اوقات شما وسایل بیشتری دارید و می‌بایست آن را به دوچرخه خود متصل کنید؛ بنابراین کیف مخصوص دوچرخه سواری گزینه‌ای بسیار خوب و عالی برای این کار خواهد بود.

چراغ مخصوص دوچرخه

دوچرخه سواری در شب احتیاج به تجهیزات نور دارد. چراغ‌های دوچرخه در مدل‌های گوناگون به طراحی و تولید می‌رسند و برای خرید آن می‌بایست به نکات زیادی دقت کرد.

چراغ جلو به صورت کلی در دو نوع چراغ عقب و چراغ جلو قابل تهیه می‌باشد که هر یک کارایی متفاوتی دارند. دقت داشته باشید که امروزه بیشتر مدل‌های چراغ‌های دوچرخه شارژی بوده و عموما قیمت بالاتری هم دارند.

چراغ هشداری ایمنی کربن
چراغ هشداری ایمنی کربن لایت ایمن نور

نکته اول در خرید چراغ دوچرخه، محل نصب چراغ می‌باشد. بعضی چراغ‌ها را می‌توان روی صندلی و فرمان و بعضی دیگر را روی بازو و کلاه ایمنی نصب کرد. در این بین چراغ‌های قابل نصب روی زین و فرمان بهترین گزینه برای خرید چراغ دوچرخه هستند.

روشنایی چراغ بر اساس لومن اندازه‌ گیری می‌شود. هرچه چراغ‌های جلوی بالاتر باشد، دید بالاتری در زمان دوچرخه سواری خواهید داشت. چراغ‌های خطر دوچرخه عموماً قرمز بوده و همین بهترین نوع چراغ‌های خطر می‌باشد.

ال ای دی پلیسی کربن
چراغ دوچرخه کربن لایت

این چراغ‌ها در دو سبک باتری خور و شارژی تولید و طراحی می‌گردند.چراغ‌های باتری خور از چراغ‌های شارژی ارزان‌تر هیتند؛ ولیکن خوبی خرید چراغ شارژی این است که احتیاجی به تعویض مداوم باتری ندارید.

البته می‌بایست بگوییم که چراغ‌های شارژی نوردهی بسیار بالاتری دارند. شرکت ایمن نور تولیدکننده انواع چراغ‌های هشداری ، خطر، متناسب با شرایط کار در شب بوده که محصولی با نام تجاری کربن لایت را عرضه می‌کند.

کربن لایت قادر است کلیه احتیاجات شما به یک چراغ هشداری را برآورده کند. چراغ ایمنی کربن لایت، بازوبند شبرنگی چراغ دار کربن لایت، چراغ بازوبند هشداری کربن لایت از محصولات ما هستند که دارای قیمتی مناسب، باتری 1000 میلی آمپری با نوردهی 6 ساعته می‌باشند.

این محصولات تولید شده از پلی کربنات مقاوم با مقاومت زیاد در مقابل رطوبت و ضربه بوده و دارای خدمات پس از فروش می‌باشد. چراغ‌های کربن لایت می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای شما در زمینه خرید چراغ‌های هشداری دوچرخه باشد.

تجهیزات دوچرخه:جک مخصوص دوچرخه

جک مخصوص دوچرخه به عنوان تکیه گاه برای نگه داشتن دوچرخه استفاده می‌گردد. از افتادن دوچرخه جلوگیری کرده و به نگهدارنده پایه هم معروفیت دارد.

در مکان‌هایی که پارک تصادفی دوچرخه ها وجود ندارد، وجود جک بسیار الزامی می‌باشد.

بوق مخصوص دوچرخه

یکی از کاربردی ترین لوازم جانبی دوچرخه، بوق دوچرخه می‌باشد که کاربردهای زیادی برای دوچرخه سواران دارد. به عنوان مثال چنانچه در حین رانندگی با این وسیله کودکی از جلوی شما پرش کند یا ماشینی جلوی شما بیاید، می‌توانید حضور خود را به صورت بوق به او اطلاع دهید.

تجهیزات دوچرخه: بوق دوچرخه

از آن جا که داشتن وسیله نقلیه نوعی مسئولیت در مقابل شهروندان ایجاد می‌کند، نصب تجهیزات دوچرخه مثل بوق یا زنگ روی این وسیله ضروری بوده تا میزان تصادف برای شخص مقابل را به حداقل برساند.

بنابراین بهتر است حتما بوق مخصوص دوچرخه خریداری شده و نصب گردد تا هم خودمان لذت بیشتری ببریم و هم به دیگران آسیب کمتری برسانیم.

کیت پنچرگیری مخصوص دوچرخه

کلیه دوچرخه سواران حرفه‌ای از ارزش کیت پنچرگیری دوچرخه آگاه هستند؛ زیرا پنچر شدن لاستیک اجتناب ناپذیر است.

از آن جایی که زمان برای دوچرخه سواری بسیار اهمیت دارد، می‌بایست کیت پنچرگیری تهیه کنید تا بتوانید با بهره گیری از آن در کمترین زمان ممکن، لاستیک دوچرخه را پنچرگیری کنید.

خوشبختانه در دنیای امروز می‌توانید تجهیزات کیت‌های تعمیری پنچری دوچرخه عالی تهیه کنید که در کمترین زمان ممکن تایر پنچر شده را وصله می‌کند؛ سپس آن را در لاستیک قرار داده و در نهایت باد می‌کند.

رکاب دوچرخه

رکاب و پدال دوچرخه یکی از اساسی ترین بخش‌های دو طرف دوچرخه می‌باشد و فشار پای سوار را به رینگ انتقال می‌دهد و موجب حرکت دوچرخه می‌گردد. بدون پدال دوچرخه شما هرگز حرکت نخواهد کرد.

تجهیزات مناسب رکاب دوچرخه

پدال‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی همانند مشکی و نقره‌ای موجود هستند و عموماً از ترکیب پلاستیک و فلزاتی مانند آلومینیوم و استیل ساخته می‌شوند. امروزه انتخاب پدال با کیفیت و مناسب برای دوچرخه سواران حرفه‌ای بسیار مهم تلقی می‌شود.

دلیل استفاده از دستکش دوچرخه سواری چیست؟

دوچرخه سواران از دستکش استفاده می‌کنند تا بتوانند آن را در دست بگیرند. فرمان خوب و حفظ کنترل خوب روی دوچرخه از مزایای استفاده از دستکش است. هم‌چنین دستان شما زیاد خسته نمی‌شود.

چراغ مناسب دوچرخه کدام است؟

هم اکنون چراغ دوچرخه کربن لایت یکی از بهترین گزینه های شما برای انتخاب یک چراغ هشداری دوچرخه مناسب است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *